x
x
x
x

Nieuws 2017
FarmStocks

Meerkerk compleet in alles

20-08-2017

Een wedstrijd waar werkelijk alles in zat wat je maar kunt bedenken bij tractorpulling. Van spanning, sensatie maar ook zon en regen. Tot vreugde, verdriet en alle soorten van sfeer.
Een echt totaal beeld wat de ware liefhebber niet mocht missen. De organisator had aan alles gedacht maar liet ook wel eens een steekje vallen. Ook deelnemers die tot de tanden gewapend waren tegenover sommige voor wie het seizoen nu al te lang lijkt te duren. Kortom als je deze wedstrijd niet hebt bezocht, heb je veel gemist.

Tekst: Patrick van Niekerk en Ellen de Heus


Supersport 4,5 ton promoniveau

De sleep tractoren hadden het te druk of waren onderbezet in Meerkerk. Zo kon het gebeuren dat de proeftrek niet door de nummer 1 van de startlijst werd gedaan omdat die nog voor de weegbrug stond. 2de starter MeterVreter haakte daarom maar als eerste aan maar trok het gas dicht na koersproblemen. Na een op het oog makkelijke Full Pull van Great Experience werd besloten om de wagen toch te laten staan. Red Dream nam een tandje te hoog en Black Magic liet de koppeling eens lekker warm worden. De tweede finalist kwam uit het rode kamp. Steel to Steal vulde de totale baanlengte met zo'n lekkere dreun uit het motorblok. Stranger was inmiddels de technische controle voorbij en kwam gevaarlijk vlammend voor de sleepwagen. Maar veel gevaarlijker werd het ook niet. De nieuwe nokkenas en brandstofpomp in combinatie met een kapotte verstuivernorzel zorgde voor nieuwe vraagtekens. In de finale van 2 was het Great Experience die aan het langste eind trok. Steel to Steal had op het laatst nog maar 1 wielaandrijving maar het was ook wel op toen.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Great ExperienceWilco van LaarOverberg110.00106.46
2Steel to StealGerrit BisschopRouveen110.0099.90
3Black MagicGerard HopmansWouw97.21
4MeterVreterHenk WesterinkOldebroek94.84
5Red DreamLaurens van VuurenStreefkerk72.10
6StrangerJohn HogendoornEverdingen3.41


Supersport 3,6 ton beloftenniveau

Een instapklasse waar veel wordt getest. Nieuwe technieken in combinatie met nieuwe deelnemers. Soms onervaren en soms te laconiek. Zo was het de schitterende Born in the USA van Hans Heesakkers die eigenlijk al een vermoeden hadden over de brandstofpomp. Bij het optoeren werd dat bevestigd. De timing klopte niet. Ook Van Dijke had zich wellicht vergist in de turbo. De motor kreeg de luchtmolen niet op gang. Het is natuurlijk een uitgelezen mogelijkheid om ervaring op te doen. Ook met rijden blijkt dat nog niet alle chauffeurs de koppeling volledig onder de knie hebben. Uiteindelijk resulteerde het in een finale van twee tractoren. Belazerus 3 Big Toy zat dik in het vermogen maar spinde op het laatst een gat in de baan. Ron Deere haalde alles uit de kast en reed een kleine 5 meter verder.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Ron DeereRon PoppelaarsZundert103.4297.24
2Belazerus 3 Big ToyRoel JanssenYsselsteyn107.1792.53
3Hook 'n RunBrienen den HartogWageningen98.30
4The Running DeereLammert Mooiweer't Harde92.47
5Blue PowerWilliam KikNieuwerkerk88.95
6TwisterLammert de ZwaanHulshorst87.64
7Don't WorryIds VisserStavoren86.87
8Keep DreamingTonnie MoerlandSint Philipsland76.66
9Van DijkeJan van DijkeOud-Vossemeer53.95
10Green EfficiencyPleun de BruinAlteveer (Gn)46.78
11Born in the USAHans HeesakkersMariahoutHP


Supersport 3,4 ton promoniveau

De kleinste Supersporters hadden ook gelijk de klasse met de minste deelnemers. Met nog een afzegger hou je exact een handvol deelnemers over. Swedish Legend had hierbij de zaken het best voor elkaar. Alleen in zo'n klein deelnemersveld kun je zelfs weglopen met een beker als je zaken niet 100% op orde hebt. Red Indian was daar een uitstekend voorbeeld van. Maar het is mensen ten volle gegund en de weg naar boven wordt vast vervolgd.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Swedish LegendNick RasenbergMade95.14
2You'll Never KnowArend-Jan LamEverdingen83.38
3Red IndianKees van DaalenAchterberg74.14
4De GebroedersRené SlotboomNeede71.23
5Never SatisfiedPieter PaansWerkendam43.57


Supersport 3,6 ton promoniveau

Hier was ook een logistiek probleempje opgetreden. Door een vergissing was de startrijder Gipsy King niet opgehaald. Nummer 2 Revolution deed om die reden maar even de proeftrek. Een strakke run met een niet mindere Take it Easy sleepwagen. De zilveren John Deere liet de proeftrek staan wat uiteindelijk een medaille van dezelfde kleur opleverde. Na Green Bullet die zichtbaar te licht op de neus was kwamen er weer een aantal deelnemers niet op tijd. Smokey Deere mocht daarom eerder acteren dan gewenst was. Een vrijwillige stop binnen de 30 meter mislukte waardoor hij gelijk hekkensluiter werd. Ook Bassie verspeelde dikke punten. Als je koppeling uiteindelijk loslaat moet de motor verder het werk doen. Die werd even overschat en weg mooie afstand. Maar de duurste punten werden misschien wel verspeeld door Radical Roughneck. Na een goede start ging er iets fout in de aandrijflijn. Mogelijk versnellingsbak werd er nog geroepen. Builders Toy greep die dikke vis met beide handen aan en sleurde de sleepwagen over de meeste meters in de klasse. Wat gelijk de koppositie in het klassement betekende. La Piccola deed ook weer eens goede zaken door het brons op te eisen. In één van de betere runs dit jaar werd overtuigend Dynamite verslagen. Zetor Power liet nog wat olie met heimwee terug de aarde instromen wat nog met een schopje grond werd bedekt door de helper. Zo erg zal het dus niet geweest zijn. Een interessante klasse die jammer genoeg zonder finale werd verreden.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Builders ToyJan GeertseVrouwenpolder98.45
2RevolutionPeter BotermansHalsteren94.41
3La PiccolaTjeerd ZijlstraAugustinusga93.58
4DynamiteDirk van WolfswinkelBennekom92.66
5Green BulletLuchel HofstedeStaphorst90.91
6Red RhinoHarm GrievinkWinterswijk89.42
7Flying WheelsJan de BruinPutten88.72
8Zetor PowerEvert van PanhuisNunspeet86.44
9SupermanBart van EngelenDoornspijk84.57
10BassieHendrik Jan van de KaaRenswoude56.51
11Gipsy KingJan UbakStaphorst54.67
12Radical RoughneckRichard van DijkHouten38.93
13Smokey DeereHenrik van EngelenElburg37.40


Supersport 3,4 ton topniveau

Een klasse met misschien wel de minste spanning van de dag. Het klinkt een beetje raar want er gebeurde toch van alles. Moody Blue die de power nog maar niet kan vinden die ze willen. Spetsnaz die de weg naar boven weer gevonden heeft met een fraaie 3de plaats. Maar daarin tegen het stuivertje wisselen van 4Rus en De Beer. Waarbij die laatste in Meerkerk wegliep met de grootste beker. In dat opzicht is er nog wel spanning voor het kampioenschap. Spanning die misschien wel het grootst was bij de klapper van de dag. Golden Eagle verspeelde een complete motor. Het viercilinder Zetor blok scheurde van voor naar achter totaal open en kwam in een V, stijf tegen de motorkap te staan. Zuigers, stoterstangen en wat niet meer zij lag op, onder en tussen de motorruimte. Een kapitale schade die Pieter van Moort de rillingen opleverde. Met nog 1 wedstrijd op het programma zijn alleen de koplopers en de laatste in het klassement nog bezig met de stand. De rest is om des keizers baard.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1De BeerArjen de BeerOudenbosch110.00104.24
24rusHenri TuenterTerborg107.2099.34
3SpetsnazWilliam PullensHeusden107.1795.16
4Dancing on Wheels (Reloaded)Albert KinStaphorst110.0057.89
5Forever BlueHenk DonkersteegKootwijkerbroek106.32
6Red PearlGerbrand RoelofsenHarskamp105.57
7Working PowerJan-Bas ZijderveldNoordeloos93.78
8Orange AdventureJan van BaarWestbeemster92.43
9Moody BlueArno WennekersLisserbroek87.40
10Golden EaglePieter van MoortNunspeet44.08


Supersport 3,6 ton topniveau

Was er vooraf nog alles mogelijk. Na Meerkerk zijn de kaarten geschud in deze klasse. Red bunny nam een risico door de proeftrek over te doen. Achteraf was de eerste afstand genoeg voor een finaleplaats. Maar ja, achteraf weten we alles. Toen kwamen we er ook achter dat Greenstar geen finaleplaats behaalde. Maar er was meer aan de hand. Halverwege werd het zeil op de baan getrokken voor een buitje van een half uur. Maar met het afhalen bleef er hier en daar toch een natte plek over. Our Dream had de twijfelachtige eer om als eerste na de regenpauze aan te haken. Er was van alles aan gedaan om de baan in gelijke omstandigheid terug te brengen maar of dat gelukt was?? Ook de Groene Aardbei ondervond een te kort aan grip waardoor de rekenmachines tevoorschijn kwamen. De uitkomst was nu dat Greenstar alleen aan hoeft te haken in Halsteren om zich kampioen van Nederland te mogen noemen. Daarin tegen is het ook zeker dat de Deutz mannen van Our Dream volgend jaar terugvallen naar de Promo groep. Een spannend seizoen gaat de laatste wedstrijd van dit jaar om de dagprijs gereden worden.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1BuiksStef BuiksRijsbergen109.75106.15
2The Red BunnyJoan de VisserAagtekerke107.81101.79
3Proud EagleReinier SundermeijerVoorst109.2798.46
4Blue TigerJohan MullerHalsteren105.8992.53
5GreenstarTheo PellegromMeteren102.94
6Bad RomanceJos KonijnLunteren102.43
7Our DreamMaikel RaatsAchtmaal99.58
8De Groene AardbeiHenri OvereemEde89.71
9Six FighterArjo HardemanEderveen79.89
10FreekJan van MourikDe Glind75.45
11Triple XBart BotermansHalsteren67.20
12Cobra XLPaul BeniersGemert49.96


Supersport 4,5 ton topniveau

Het slotstuk op baan 1 mocht gegeven worden door de zwaarste supersport rijders. Thuisrijder en publiekslieveling Simply Green mocht hierbij het spits afbijten. Met een Full Pull op het bord besloot de wedstrijdleider de sleepwagen te laten staan. Gedurfd maar van achteren bekeken de beste beslissing van de dag. Een geweldige klasse volgde maar een volle baanlengte was er niet velen toebedeeld. Wel kwam er een mooi gevulde finale waarin de nummer 2 van het klassement ontbrak. Peeters werd verwezen naar de 5e plaats waarbij gelijk afstand ontstond in het kampioenschap. Wel bij de laatste vier was onder andere The Mystery die misschien wel de run van de dag neerzette. De tweede en tevens laatste die Full Pull in het scoreboard neerzette. De finale werd geopend door de inmiddels bekend geworden Nederlands kampioen. Met 20 punten voorsprong hoeft die namelijk alleen nog maar aan te haken in Halsteren. Hij kon het definitief bevestigen door meer dan een vierde plaats te pakken. Alleen dat lukte wonderwel niet. Merkgenoot van Stappust was namelijk ontketent in het inmiddels donker geworden Meerkerk. Zelfs The Mystery kon hier niets meer aan doen al gaven ze alles. Zoveel zelfs dat er aan het eind van de run met een flinke klap nog een brandje ontstond onder de kap. Na navraag was er echter niet veel aan de hand. Er was wat olie gelekt en dat liep over het uitlaatspruitstuk. Ja, en als je deze net lekker warm hebt gestookt dan krijg je vlammen. Als laatste finalist mocht Red Impact nog een gooi doen naar eremetaal. Met een superstart verwachtte iedereen veel, maar ineens rond de 80 meter was het vermogen weg. Door de snelheid haalde ze nog wel genoeg meters voor de derde plaats. Zo kwam er een eind aan een lange zit met veel spektakel, plezier en voor ieder wat wils. Dit mag toch niet de laatste keer Meerkerk zijn. Daar is het veel te mooi voor.


Nr Tractor Chauffeur Woonplaats Run 1 Run 2 Finale
1Van StappustGerard HofstedeStaphorst109.63104.26
2The MysteryMartien van den BergWekerom110.00101.76
3Red ImpactHenri VersluisZijderveld108.4498.54
4Simply GreenLaurens den BoerMolenaarsgraaf110.0095.95
5PeetersErik PeetersHoeven107.91
6Red DevilWim HendriksenRuurlo104.04
7Up and DownArjan BloemertStaphorst100.81
8Secret of the ValleyJurrien van de GeerOverberg100.47
9Wild PirateArrie van de LagemaatLunteren96.21
10White ShadowGerard SikesYsselsteyn50.58
11Maximum MasseyRolf BouwmansBakel47.96
9999Black DragonMathieu De BaereKnesselare (B)


Supersport Trucks

Sporttrucks zijn klaar met de wedstrijd en dan is het vaak tijd voor de supersport trucks maar een beste bui regen komt over en dan het duurt het een hele tijd voor de eerste truck de baan opkomt. Maar het publiek blijft geduldig wachten en als eerste komt VDB Staalbouw de baan op en zet bij 107.30 meter de kar stil en besluit deze run later over te doen. Tekstkar heeft het zwaar en laat ons 83.70 meter noteren, Black sensation presteert met 87.21 meter ook onder zijn niveau. White Horse is de volgende die aangehaakt is, op weg gaat maar helaas bij 83.64 meter een kapotte achteras oploopt en met een kraan de baan af gaat. Van Vlastuin agro rijdt met gang de Full Pull lijn over, en de van Heugten Daf rijdt een respectabele afstand van 86.77 meter. Volvo fh16 Harskamp gaat goed op weg en komt tot een afstand van 103.13 meter. VDB Staalbouw doet zijn proeftrek over en kampt bij 99.45 meter ook met achteras problemen en verlaat ook met schade de baan. Blue Fire staat aangehaakt maar komt na diverse pogingen niet van zijn plaats en maakt plaats voor Rhinorocket. Het gele kanon uit brabant gaat mooi de baan en de Full Pull lijn over maar ook deze trucks heeft een kapotte achteras en kan niet terug komen om finale te rijden. Al de competiterijders hebben nu gereden en er zijn al 3 achterassen gesneuveld en nu komen er nog 4 bijschrijvers en laten we hopen dat hen dit ook niet overkomt. Maar als eerste zien we Verspui de baan op komen en ook helaas loopt deze Daf na 11.34 meter een kapotte achteras op en moet ook de baan afgesleept worden. Blue Legend is het die een hele mooie run neerzet en ook een prachtige Full pull rijdt. En dan blijkt dat de sleepwagen niet goed functioneert en dat de tijd er op zit en mogen de trucks Black Widow en Rocking Horse jr niet meer aanhaken en wordt de wedstrijd bij de trucks gestopt en worden de punten verdeeld onder van Vlastuin agro, Volvo fh16 Harskamp en Rhinorocket en ook Blue legend die had eventueel finale gereden en kans gemaakt op een hele mooie podiumplaats in Meerkerk.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Blue Legend110,00DNS
2IVS RhinoRocket110,00DNS
3Van Vlastuin Agro110,00DNS
4Volvo FH16 Harskamp103,13DNS
5VDB Staalbouw99,45
6MITAS Black Sensation 87,21
7Van Heugten Transport86,77
8Tekstkar83,70
9White Horse IX83,64
10Team Verspui11,34
11Blue FireHP
12Black WidowDNS
13Rocking Horse JuniorDNS

Klik hier voor de foto's

Supersport Trucks

Sporttrucks zijn klaar met de wedstrijd en dan is het vaak tijd voor de supersport trucks maar een beste bui regen komt over en dan het duurt het een hele tijd voor de eerste truck de baan opkomt. Maar het publiek blijft geduldig wachten en als eerste komt VDB Staalbouw de baan op en zet bij 107.30 meter de kar stil en besluit deze run later over te doen. Tekstkar heeft het zwaar en laat ons 83.70 meter noteren, Black sensation presteert met 87.21 meter ook onder zijn niveau. White Horse is de volgende die aangehaakt is, op weg gaat maar helaas bij 83.64 meter een kapotte achteras oploopt en met een kraan de baan af gaat. Van Vlastuin agro rijdt met gang de Full Pull lijn over, en de van Heugten Daf rijdt een respectabele afstand van 86.77 meter. Volvo fh16 Harskamp gaat goed op weg en komt tot een afstand van 103.13 meter. VDB Staalbouw doet zijn proeftrek over en kampt bij 99.45 meter ook met achteras problemen en verlaat ook met schade de baan. Blue Fire staat aangehaakt maar komt na diverse pogingen niet van zijn plaats en maakt plaats voor Rhinorocket. Het gele kanon uit brabant gaat mooi de baan en de Full Pull lijn over maar ook deze trucks heeft een kapotte achteras en kan niet terug komen om finale te rijden. Al de competiterijders hebben nu gereden en er zijn al 3 achterassen gesneuveld en nu komen er nog 4 bijschrijvers en laten we hopen dat hen dit ook niet overkomt. Maar als eerste zien we Verspui de baan op komen en ook helaas loopt deze Daf na 11.34 meter een kapotte achteras op en moet ook de baan afgesleept worden. Blue Legend is het die een hele mooie run neerzet en ook een prachtige Full pull rijdt. En dan blijkt dat de sleepwagen niet goed functioneert en dat de tijd er op zit en mogen de trucks Black Widow en Rocking Horse jr niet meer aanhaken en wordt de wedstrijd bij de trucks gestopt en worden de punten verdeeld onder van Vlastuin agro, Volvo fh16 Harskamp en Rhinorocket en ook Blue legend die had eventueel finale gereden en kans gemaakt op een hele mooie podiumplaats in Meerkerk.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Blue Legend110,00DNS
2IVS RhinoRocket110,00DNS
3Van Vlastuin Agro110,00DNS
4Volvo FH16 Harskamp103,13DNS
5VDB Staalbouw99,45
6MITAS Black Sensation 87,21
7Van Heugten Transport86,77
8Tekstkar83,70
9White Horse IX83,64
10Team Verspui11,34
11Blue FireHP
12Black WidowDNS
13Rocking Horse JuniorDNS

Klik hier voor de foto's

Sport Trucks

De sporttrucks reden ook een puntenwedstijd in Meerkerk, en de proeftrek werd door P. Bos veevoeders gereden met een afstand van 99.22 meter, en de sleepwagen blijft staan in deze afstelling. Smokin Griffin ( 67.08 meter) en Shavepower ( 90.30 meter) en van Dodeweersd (81.34) haalden helaas de Full Pull Lijn niet. Full Pulls werden er gereden door de competitie rijders Dark Rumble, Dark Tornado, van Bentum, P. Bos veevoeders, Versteeg Uddel, Double Trouble, en van de bijschrijvers lukte het Bad Bull ook. De andere 2 bijschrijvers van Rijswijk ( 106.44 meter) en Black Pearl ( 108.69) lukte het net niet om finale te rijden. De finale wordt afgetrapt door Dark Rumble en de zwart witte vlag wordt bij 99.54 meter neergezet. Dark Tornado rijdt hier ruim 4 meter aan voorbij en komt op 103.79 meter. Dan de jarige Jan van Bentum is het die aan de voorgaande afstanden voorbij gaat en parkeert zijn truck bij 104.30 meter. P. Bos veevoeders komt helaas niet verder dan 97.65 meter en Versteeg Uddel presteert met 95.91 meter onder het niveau wat we gewend zijn van deze rode Volvo. Double Trouble de Iveco uit de Betuwe doet met 102.46 mee voor de podiumplaatsen en Bad Bull moet genoegen nemen met een afstand van 96.49 meter. De overwinning in Meerkerk gaat mee naar Voorthuizen en wel met de jarige Jan van Bentum, Dark Tornado neemt prijs nr 2 mee naar huis en Double Trouble mocht plaats nr 3 meenemen naar huis.


Nr Tractor Run 1 Run 2 Finale
1Van Bentum110,00104,30
2Dark Tornado110,00103,79
3Double Trouble110,00102,46
4Dark Rumble110,0099,54
5P. Bos veevoeders110,0097,65
6Bad Bull110,0096,49
7Team Versteeg Uddel110,0095,91
8Black Pearl108,69
9Team van Rijswijk106,44
10Shave Power90,30
11Van Dodeweerd81,34
12Smokin' Griffin67,08

Klik hier voor de foto's